Kohde sijaitsee Levin matkailukeskuksessa (Kittilän lentokentältä 8 km, Kolarin juna-asemalta 80 km, Rovaniemeltä 170 km). Hirsirakenteinen paritalohuoneisto 2009 kolmessa kerroksessa. Alin kerros: TV-huone, jossa mm. Play station 3 (toimii myös Blue-ray/DVD-soittimena) ja jääkaappi, vuodesohva yhdelle, makuuhuone 2 vuodetta ja taittuvat ylävuoteet 2 kpl, kodinhoitohuone (mm. kuivausrumpu, silitysvälineet), wc/suihku, suksien huoltohuone. Keskikerros: tupakeittiö (varusteltu Miele-konein ja induktioliedellä), makuuhuone 2 vuodetta, makuuhuone 2 vuodetta, suihku/WC, avokuisti. Ylin kerros: sauna, pesuhuone (2 suihkua, poreamme), oleskeluparvi/pukeutumistila, wc, parveke. Lakanat pedattuna ja pyyhkeet sekä loppusiivous sisältyvät hintaan.
Tyylikäs lomahuoneisto jykevästä lamellihirrestä. Hyvä sijainti tunturinäkymin Kätkän rauhallisella alueella lähellä kaikkia Levikeskuksen palveluja. Hiihtolatu aivan vieressä. Levikeskukseen matkaa kävellen 600 m, autotietä 1 km. Ravintolat, kylpylä ym. palvelut 600 m – 1000 m. Immeljärven rantaan 500 m. Internet yhteys (langaton, nopeus 8 Mt).
Viikkohinta 970 - 2762€, Viikonloppu 637 - 1802€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.4 (perustuu 20 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Erinomaisella sijainnilla oleva kaunis mökki. Kaikki toimi kuten pitikin. Sisäporeamme ja kaunis sauna toivat oman extransa mökkilomaamme.
Mökki oli yleisilmeeltään ja -kunnoltaan siisti. Huoneet 3:ssa eri tasossa toi lapsille oman pelitilan/leikkihuoneen alhaalla, kun vanhemmat pystyivät katsomaan tv:tä ja seurustelemaan keskikerroksessa. Ylhäällä sauna ja pesutilat omassa rauhassa. Varsin käytännöllinen ratkaisu, varsinkin jos matkassa on 2 eri...Lue lisää
Sijainti oli loistava ja mökki juuri sopiva meille lomailijoille. Runsaasti tilaa ja pesuosasto oli todella hieno ja paljon käytössä
Osallistu kuvakisaan ja voita 1000€ lahjakortti! Jaa parhaat mökkiloman kuvat somessa hashtageilla #lomarengas #kuvakisa #12345(mökin numero) ja olet mukana kisassa.Kuvakisaan