Siirry sivusisältöön

15519, PURNUKKA

KuusamoPohjois-PohjanmaaRuka

  • 4 + 4 henkilöä, 73 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5. Perustuu 6 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Hirsiparitalo rauhallisella Purnukylän mökkialueella. Toimiva tukikohta aktiivisille liikkujille ja lomailijoille. Kuusamosta 31 km pohjoiseen, Purnujärvi 200 m, uimaranta 400 m yhteiskäytössä, matala, kova sorapohja. Hirsirakenteinen paritalo, rakennettu 1990, huoneiston keittiö ja olohuone on remontoitu alkuvuodesta 2023. Tupakeittiö, makuuhuone 1: parisänky 160 cm, makuuhuone 2: 2 sänkyä, parvi: 4 sänkyä. Sauna (sähkökiuas) ja pesuhuone, avokuisti. Huoneisto on käytettävissä tulopäivänä klo 18 alkaen, lähtöpäivänä uloskirjautuminen klo 14 mennessä.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Ilmalämpöpumppu
  • Kevyttakka
  • Vesijohto
  • 2 suihkua
  • Sähkösauna
  • Erillinen sisä-wc
  • WC yhteensä: 1 kpl
  • Induktioliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Radio
  • Syöttötuoli
  • 2 auton lämmityspistorasiaa

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 7 km
  • SkiBussille 6 km
  • Moottorikelkkareitille 200 m
  • Uimarannalle 400 m
  • Kauppaan 7 km
  • Kylpylään 27 km
  • Kansallispuistoon 17 km
  • Hiihtohissille 7 km
  • Hiihtoladulle 100 m
  • Vesistöön 200 m
  • Helsinkiin 828 km
  • Ravintolaan 7 km
  • Golfkentälle 27 km

Lisätiedot

Mökkialueella on yhteensä 10 huoneistoa, joiden kesken uimaranta ja soutuvene ovat käytössä. Lisätietoja: Kohteen kylpyhuone, sauna ja wc on uusittu vuonna 2012. Sängyt, vuodevaatteet ja sisustus uusittu vuonna 2021. Latutilanteen voi tarkistaa sivulta: https://ladulle.fi/ladut/kuusamo Lisäetäisyyksiä: Kujalan Porotila 19 km, Käylänkoski 12.8 km, Konttainen 3.3 km, Riisitunturi 23 km.

Hinnat

Viikkohinta 633 - 1279€, Viikonloppu 325 - 735

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 18.0 € / kpl
  • Lakanat pedattuina ja pyyhkeet 21.0 € / kpl
  • Lemmikkimaksu 35.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5 (perustuu 6 arvioon)

100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 6

  • Aira M, Syyskuu 2023

    Erittäin ihana mökki rauhallinen sijainti.porot ja kuukkelit pihapiirissä.suosittelen erittäin lämpimästi mökkilomaa purnukassa

  • W, Maaliskuu 2023

    Hyvä mökki rauhallisella ja luonnonkauniilla alueella. Hiihtolatu lähtee ihan vierestä ja rinteeseen ei ole montaa kilometriä. Mökki oli vanha mutta siisti ja kylpyhuone, sauna, vessa ja keittiö oli ilmeisesti juuri remontoitu. Kaksi perhettä mahtui mökkiin ja yläkerran matala tila oli sopiva lapsille. Takka oli...Lue lisää

  • Pekka M, Syyskuu 2022

    Mökki vastasi täysin, mitä esitteessä luvattiin.Hyvällä etäisyydellä kaikkiin luonto kohteisiin,konttanen,riisitunturi,käylä,juuma,myllykoski,jyrävä,kiutaköngäs,valtavaaran pohjoispuoli ja rukalle vain 5km. Rauhallinen sijainti,kuukkelit kuvattavissa parvekkeelta.

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

66°20959"N, 29°15941"E