Bomban alueen vieressä viehättävä mökki, joka kuuluu turvekattoisiin Kulta-Käkösiin. Ihanteellinen aktiivilomailijalle, sillä Bomban kylpylä, aktiviteetit ja välinevuokraukset ovat lähellä. Nurmeksen keskustaan vain 2,7 km. Joensuusta 134 km pohjoiseen, Pielisen rantaan 77 m, alueen yhteiselle uimarannalle 210 m. Uimarannassa on matala lapsiystävällinen hiekkaranta. Mökki on rakennettu 1991, mutta sitä on remontoitu 2018 ja 2022. Mökissä on olohuone-keittiö, haitariovellinen alkovi, jossa 2 vuodetta sekä suihku-wc ja terassi, jossa pöytä ja tuolit 4 hlö:lle.
Rannassa on Bomban satama, jossa on veneen laskupaikka ja polttoaineen jakelupiste. Bomban kylpylään on 190 m, karjalaiselle Bomban talolle kävellen 500 m, tietä pitkin 700 m. Bomban frisbeegolfradalle 300 m. Hyvärilän matkailukeskukseen on autolla 2 km, kävellen 1,2 km. Sieltä löytyvät monet aktiviteetit, mm. golf, padel-ulkokenttä, liikuntapuisto, hyrlinki sekä välinevuokrausta. 13 km valaistu latu kulkee Kulta-Käkösten vierestä. Kolin laskettelurinteille on 88 km, Tahkon rinteille 93 km ja Vuokatin rinteille 95 km. Varaukset alkavat klo 16.00 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12.00.
Viikkohinta 567€, Viikonloppu 259€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.