Helsingistä 105 km itään, Suomenlahti 25 m, kova, tasaisesti syvenevä hiekkapohja, laituri ja soutuvene ja kanootti. Pelastusliivejä aikuisille ja lapsille. Hirsimökki 1993, tupakeittiö (ei tiskiallasta, käytettävissä pesuvati), makuualkovissa parivuode, toisessa makuualkovissa 120 cm vuode, parvella kaksi joustinpatjaa, toisella parvella yksi joustinpatja. Parville jyrkät portaat. Mökkiä vuokrataan maksimissaan 5 henkilölle. Katettu kuisti, ilmalämpöpumppu, biokäymälä. Rantasauna 1970, saunassa puukiuas, takkatupa ja katettu kuisti. Saunalle saa käyttöveden kaivosta tai vesisäiliöstä kantamalla. Juomavesi on tuotava itse. Pihalla vesisäiliö, jossa on vesijohtovettä, tätä saa myös käyttää maksimissaan 50 litraa/vrk (ylimenevästä vesimäärästä veloitus jälkikäteen, ilmoitathan omistajalle, mikäli vesi on loppumassa säiliöstä). Käytettävissä sekä kiinteä ulkogrilli että hiiligrilli. Asiakas tuo grillihiilet mukanaan.
Ekinpolku on perinteinen kesämökki meren rannalla. Kiviset maisemat ympäröivät koko aluetta ja luovat oman tunnelmallisen ympäristön. Mökillä käytettävissä kaksi polkupyörää. Naapurimökillä rakennustyömaa kesällä 2021. Rantasaunasat n. 20 m päähän on rakennettu huoltorakennus, joka valmistuu kesäkuun alkupuolella. Lisäksi naapuri rakentaa n. 100 m päässä olevaan saareen saunarakennusta. Näköyhteyttä ei ole, mutta ääni kululuu. Tämä rakennustyömaa kestää koko kesän 2021. Naapuri on myös ruopannut rantaa, työ valmistuu kesäkuun alkupuolella. Svartholman linnoitus 15 km, Loviisa 16 km, Valkmusan kansallispuisto 53 km, Porvoo 54 km, Kotka 62 km, Kouvola 80 km, Helsinki 105 km.
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9 (perustuu 24 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Ekinpolun mökki on ihanteellinen lomailijoille jotka eivät vaadi luksusta vaan tunnelmallista ja viihtyisää mökkiä. Mökki sijaitsee paikalla joka tarjoaa hyvät puitteet mm. marjastukseen, sienestykseen sekä kalastukseen. Erityismaininta täytyy antaa ihanalle rantasaunalle, jonka pehmeässä löylyssä viihtyy pitkään,...Lue lisää
Mukava, tunnelmallinen ja kodikas mökki kauniilla paikalla. Saunasa leppeät löylyt.
Rauhallinen ja kotoisa mökki, kauniissa maisemissa. Kalastus mahdollisuudet hyvät, ja kalaa myös tulee.
Osallistu kuvakisaan ja voita 1000€ lahjakortti! Jaa parhaat mökkiloman kuvat somessa hashtageilla #lomarengas #kuvakisa #12345(mökin numero) ja olet mukana kisassa.Kuvakisaan