| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49 | |||||||
| 50 | |||||||
| 51 | |||||||
| 52 | |||||||
| 01 | |||||||
| 02 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
Kohdenumero 12760
Upeissa Rukan maisemissa sijaitseva pikkumökki on sopiva mökkielämään tai tukikohdaksi luonnossa liikkujille, kalastajille, laskettelijoille ja hiihtäjille. Vuonna -95 rakennettu ihastuttava kelohonkamökki sijaitsee Iso-Veskajärven rannalla (ei varsinaista uimarantaa), päättyvän tien päässä omassa rauhassa.
Mökki on remontoitu kauttaaltaan vuosien 2023–2024 aikana. Keloveskan tupakeittiössä on jääkaappi, sähköuuni ja induktiotaso kahdella liedellä ja tunnelmaa tupaan tuo takka. Levitettävä vuodesohva kahdelle henkilölle (vuodekoko n.150x203). Saunassa sähkökiuas, kylpyhuoneessa suihku ja WC. Mökin edessä on avokuisti ja rannan lähteisyydessä nuotiopaikka.
Mökiltä etäisyys kalaisaan Iso-Veskajärveen on noin 30 metriä. Talvella Rukan hiihtolatuverkostoon pääsee mökin läheisyydestä (mökille johtavan tien vierestä).
Tervetuloa nauttimaan lomastasi tässä uniikissa paikassa!
Keittiön pienvarusteina kahvinkeitin, vedenkeitin ja leivänpaahdin. Induktio-keittotaso ja erillinen sähköuuni.
Silitysrauta ja hiustenkuivain.
Naapurimökki Pelkkaveska (2hlö+2hlö) sijaitsee noin 100 metrin päässä Keloveskasta samalla tontilla; molemmat mökit varaamalla mahtuu majoittumaan yhteensä jopa 6 henkilöä. Soutuvene on yhteiskäytössä.
Varaukset alkavat klo 16 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12 (myös viikonloppuvaraukset). Suosittelemme loppusiivouksen tilaamista.
| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49 | |||||||
| 50 | |||||||
| 51 | |||||||
| 52 | |||||||
| 01 | |||||||
| 02 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.