| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49 | |||||||
| 50 | |||||||
| 51 | |||||||
| 52 | |||||||
| 01 | |||||||
| 02 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
Kohdenumero 9346
Tahkolanrannalla Takalontiellä Rukajärven pohjoispuolella tunturi- ja järvinäkymillä. Kuusamosta 27 km pohjoiseen, Ruka 6 km, Rukajärvi 1 km.
Vuonna 2001 rakennettu 2-kerroksinen korkeatasoinen tilava kelohuvila. Alakerrassa 2 makuuhuonetta, molemmissa vuodetta. Yläkerrassa 3 makuuhuonetta, jokaisessa 2 vuodetta. Oleskelutila, keittiö, sähkösauna.
Alakerran 2 makuuhuoneessa omat wc:t ja suihkut, yläkerrassa wc ja suihku, yhteensä 5 suihkua.
Kuivausrumpu, kuivauskaappi, vedenkeitin, kaksi takkaa, parveke ja terassi pöytäryhmä- ja lepotuolikalusteilla. Myös yläkerrassa tv, videot, stereot ja jääkaappi. Internet-yhteys (Wifi). Makuuhuoneissa pimennysverhot. Iittalan-astiasto.
Grillikota on toisen mökin kanssa yhteiskäytössä oleva tunnelmallinen grillaus- ja savustuslato.
Hyväkäytöksiset lemmikit ovat sallittuja kohteessa lisämaksusta. Olethan kuitenkin yhteydessä etukäteen mikäli olisit tulossa useamman lemmikin kanssa lomailemaan.
Lämminhenkisen ajattomasti sisustetut Rukajärven Kelopirtit sijaitsevat vain noin viiden kilometrin ajomatkan päässä Rukatunturilta luonnonkauniilla ja rauhallisella alueella hyvien ulkoilumahdollisuuksien äärellä.
Vaaran päällä sijaitsevilta kelohuviloilta avautuvat upeat maisemat kohti auringonlaskua niin Rukatunturin kuin Rukajärvenkin suuntaan. Vuosselin ulkoilureitille ja Lammintuvalle pääsee mökeiltä myös hiihtämällä tai kävellen.
Huomioithan, ettei paljun tuominen ole sallittua turvallisuussyistä talviaikana ja muulloinkin vain, jos asiasta ja lisämaksusta on ennakkoon sovittu omistajan kanssa.
Moottorikelkkojen tuomisesta ja käytänteistä tulee sopia ennakkoon omistajan kanssa, koska mökiltä ei ole omilla mailla kulkevaa ajoreittiä virallisille reiteille.
Mökkitien varrella on valvontakamera, joka on päällä vain silloin kun mökeillä ei ole asiakkaita.
Mökeillä ei ole tällä hetkellä sähköauton latausmahdollisuutta.
| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49 | |||||||
| 50 | |||||||
| 51 | |||||||
| 52 | |||||||
| 01 | |||||||
| 02 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.