| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | |||||||
| 02 | |||||||
| 03 | |||||||
| 04 | |||||||
| 05 | |||||||
| 06 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
Kohdenumero 17774
* Lisäpalvelu sisältyy hintaan osalla hintakausista.
Villa Johannassa yövyt omassa rauhassa ja nautit upeasta järviluonnosta omalla, Saimaalle kurkottavalla laiturilla. Ekopuusta ja luonnonmateriaaleista rakennetuissa huviloissa luonto on erottamaton osa arkkitehtuuria. Sisätiloiltaan rantahuvilat ovat avaria ja valoisia.
Rauhallisella sisäpihalla ja aurinkopatiolla järvimaisemasta voi nauttia ympäri vuoden. Huvilassa on lisäksi ainutlaatuinen kokonaisuus suomalaisten taiteilijoiden taideteoksia.
Mikkelistä 26 km itään, Saimaa 25 m, kova, loivasti syvenevä hiekkaranta, laituri ja soutuvene.
Puurakenteinen huvila 2008, tupakeittiö, kolme makuuhuonetta, jokaisessa kaksi vuodetta ja wc, yhdessä makuuhuoneessa on myös suihku, takka ja tv, pukuhuone, pesuhuoneessa kylpyamme, sähkösauna, katettu terassi.
Huvilassa on lattialämmitys ja kesäaikaan käytössä viilentävä jäähdytys.
Aivan huvilan vierestä lähtee hyvät lenkki- ja luontopolut sekä hiihtolatu. Huvilan vuokraan sisältyy kuntosalin sekä sauna- ja allasosaston käyttö niiden aukioloaikoina.
Huviloissa majoittuville on tarjolla maksutta myös erilaisia harrastevälineitä vuodenaikojen mukaan, kuten kävelysauvoja, lumikenkiä, pulkkia, potkukelkkoja, polkupyöriä sekä erilaisia pihapelejä.
Hotellin yhteydessä oleva kylpylä avautuu pääsiäisen -26 jälkeen.
Anttola 4,5 km, Ollinmäen viinitila 7,5 km, Mikkeli 26 km, Puumala 50 km, Helsinki 254 km.
| ma | ti | ke | to | pe | la | su | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | |||||||
| 02 | |||||||
| 03 | |||||||
| 04 | |||||||
| 05 | |||||||
| 06 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.