Hämeenlinnasta 28 km pohjoiseen, Ilmoilanselkä 35 m (pituus 5 km, leveys 3 km), matala, kova hiekkapohja, laituri ja soutuvene. Kaksikerroksinen puu/harkkorakenteinen mökki 1994, pintaremontti 2017, yläkerrassa tupakeittiö ja makuuhuone parivuode, erillis-wc. Alakerrassa makuuhuone 3 vuodetta, takkahuone 1 lisävuode, sauna (puukiuas), pesuhuone (suihku). Mökissä parveke ja avoterassi ilta-aurinkoon päin. Mökissä keskuspölynimuri. Hyvälaatuinen porakaivovesi. Kaasugrilli ja puugrilli. Wifi. Maksimissaan yksi lemmikki sallittu uusiin varauksiin 24.3.21. alkaen. Ennen 24.3.21. tehdyissä varauksissa on saanut olla kaksi lemmikkiä.
Villa-Lyydia on rinneratkaisuna toteutettu vuokrahuvila, jossa tasaista nurmikkoista pihamaata sekä mantereen että rannan puolella. Lähinaapuri on saman omistajan toinen vuokrahuvila 5139 (etäisyys 40 m), muut naapurit kauempana. Rantakäytävää reunustavat runsaat kotkansiipikasvustot. Tilan alueella myös WWF:n maisemalaidun sekä metsälaavu noin 100 m mökistä. Hyvät kalavedet. Vuokrattavana vene moottorilla ja intiaanikanootti. Omistajalla osakkuus Aulangon Golfista 18 km, useita muita golfkenttiä 30 km sisällä. Kaksi ratsastustallia 15 km. Sappeen hiihtokeskus 35 km. Rönnvikin viinitila 6 km, Hauhon keskusta ja Vanha Raitti 6 km, Lepaan viinitila 15 km. Aulangon ja Hämeenlinnan nähtävyydet 20-30 km, lentokenttä 70 km, Helsinki 128 km, Lappeenranta 226 km.
Viikkohinta 590 - 1115€, Viikonloppu 289 - 739€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9 (perustuu 42 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Hieno järvenrantanäkymä oli mökistä. Sauna antoi hyvät löylyt. Mökki oli ehkä vähän parhaat päivänsä jo nähnyt. Kuitenkin ihan toimiva ja perusjutut löytyi. Alakerran lattialämmitys ei toiminut, mutta se oli tarkoitus kyllä korjata. Emäntä ystävällinen.
Mökki sijaitsee hyvällä etäisyydellä Vantaalta. Paikka tosi rauhallinen ja muutenkin miellyttävä. Kalaisa järvi plussana viihtyvyydelle. Mökissä kaikki tarpeellinen muutaman päivän lomailuun. Riittävästi polttopuita tälläkin kertaa takan ja saunan lämmityksiin. Tämäkään käynti ei jää viimeiseksi kerraksi.
Osallistu kuvakisaan ja voita 1000€ lahjakortti! Jaa parhaat mökkiloman kuvat somessa hashtageilla #lomarengas #kuvakisa #12345(mökin numero) ja olet mukana kisassa.Kuvakisaan