Klikkaa tästä lisämateriaaliin
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.4. Perustuu 32 arvioon.
Ukkohallan matkailukeskuksessa sijaitseva täysin remontoitu hirsimökki, 63,5 m² + parvi 20 m², rakennusvuosi 1997, tupakeittiö, 3 makuuhuonetta, joista 2 parvella, parviaula, sauna, pesuhuone/wc, terassi, takka ja takkapuut. Alakerran makuuhuoneessa 2 sänkyä, parven makuuhuoneessa 3 sänkyä ja toisessa makuuhuoneessa 2 sänkyä, parviaulassa 3 sänkyä ja sohva. Kesällä oma grillipaikka.
kylpylä, rinnekeskus, moottorikelkkareitit, hiihtoladut, ohjelmapalvelut, uimaranta (lisätiedot www.ukkohalla.fi). Etäisyys Ukkohallan palveluihin 1.0 km. Lentokenttä Kajaani 86 km, Oulu 170 km, Helsinki 650 km, bussipysäkki Hyrynsalmi 18 km, rautatieasema Kontiomäki 66 km. Sähköauton lataukseen Type 2 5,5/11kW käytettävissä.
Viikkohinta 854 - 1442€, Viikonloppu 383 - 1442€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.4 (perustuu 32 arvioon)
90% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Mökin sijainti oli hyvä ja mökki kaikkinensa toimiva ja tilava. Ilmastointilaite/ilmalämpöpumppu oli erittäin hyvä lisävaruste. Riittävä ja sievä astiasto. Mökki oli siisti. Sen verran tyytyväisiä oltiin mökkiin, että varattiin se myös ensi vuodelle. Kiitos. ?
Mökki hyvällä paikalla, järven yli pääsi Ukkohallan keskukseen kävelemällä sillan yli.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.