KORPILAHTI, Jyväskylä, Keski-Suomi
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.1. Perustuu 18 arvioon.
Jyväskylästä 37 km etelään, Päijänne/Vanhaselkä 15 m, kova, matala, kallio/sorapohja, oma vene, johon perämoottori saatavilla. Hirsirakennus 1976, uusittu 2004, tupakeittiö levitettävä sohva, alkovi parivuode, avokuisti. Hirsinen rantasauna 2008, pukuhuone ja terassi. Lisäksi sähköistämätön hirsiaitta, levitettävä laveri. Aitassa kaasulämmitin ja patterivalaisin. Kesäkeittiö, huussi ja ulkovarasto (rv. 2018).
Kallioinen ja metsäinen saaritontti (Kaitasaari) läpi saaren, venematkaa 800 m, saaressa on muitakin mökkejä (5 kpl). Käytettävissä useita eri kokoisia pelastusliivejä. Laajat oleskeluterassit ja sileät auringonottokalliot lännen puolelle. Mainiot kalastusmahdollisuudet ja hyvät venepalvelut Korpilahden satamassa. Satamassa toimii ravintola, kesäteatteri ja taidenäyttely, venematkaa n. 7 km. Näköalapaikka Oravavuoreen veneellä 6 km.
Viikkohinta 462 - 847€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.1 (perustuu 18 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Loistava ja siisti mökki, jossa viikko vierähti nopeasti. Mökistä löytyy kaikki tarpeelliset astiat yms. ja ulkokeittiö tiskialtaineen sekä kaasugrilleineen on iso plussa. Me tosin grillailimme pääasiassa rannassa olevalla grillipaikalla muurikkapannulla. Saunaa lämmitimme ahkerasti ja tietty pulikoitiin järvessä....Lue lisää
Ihana mökki (ja todella mökki: ei sähköä, ulkovessa, ei juoksevaa vettä), jossa arki katoaa ja huolet haihtuvat. Kauniit maisemat, hyvä sauna. Mukava isäntäväki ja rauhalliset mökkinaapurit.
Parasta tällä saarimökillä ovat rantakalliot, jotka pysyvät lämpiminä pitkään auringon jo laskettua tai sään viilennyttyä. Myös järvinäkymät ovat hienot.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.