Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.4. Perustuu 70 arvioon.
Mökki sijaitsee rauhallisella paikalla, mutta kuitenkin lähellä kansallispuistoa ja kaikkia Pyhätunturin alueen palveluja. Pyhätunturin ympäri kiertävä latu muutaman kymmenen metrin päässä. Mökissä wlan, kiinteä internetyhteys, Play Station 2 ja lasten matkasänky. Mökillä on myös käytettävissä kolme lasten/nuorten polkupyörää. 53 km Kemijärveltä pohjoiseen, pyöröhirsimökki rakennettu 2008. Mökissä on tupakeittiö, makuuhuone parisängyllä, pesuhuone, sauna (sähkökiuas) ja WC. Yläkerrassa on avoparvi levitettävällä vuodesohvalla ja makuuhuone kahdella erillisellä vuoteella. Avoimet ulkoterassit molemmissa kerroksissa, autokatos ja autopistokepaikka. Sujuvan lomanvieton takaamiseksi suosittelemme aina loppusiivouksen tilaamista ennakkoon. Huom. paikan päällä loppusiivouksen tilaaminen ei onnistu. Jos mukana on lemmikki, lisätään varaukseen 30€ lemmikkieläinmaksu.
Viikkohinta 572 - 1007€, Viikonloppu 178 - 651€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.4 (perustuu 71 arvioon)
99% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Onnistunut loma mukavassa mökissä, joka oli meidän perheen (2 aikuista 2 lasta koira) tarpeisiin täydellinen. Todella rauhallinen sijainti, latu ja koiran ulkoilutusmaastot lähellä, rinteeseen lyhyt matka autolla.
Mökki on mukavasti tien päässä joka sopi meille hyvin ison vartiokoiran kanssa. Mökin takana lähellä kulkee latu jolle on helppo päästä. Mökiltä on viiden minuutin ajomatka laskettelurinteille. Kävimme jo kolmannen kerran tällä samalla mökillä ja on kotoisa tunne palata Petsankoloon viettämään lomaa.
Aivan ihana mökki luonnon keskellä,oma rauha ja hyvä varustetaso. Tulemme varmasti uudestaan!
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.