Kemijärvi, Lappi, Suomutunturi
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.0. Perustuu 10 arvioon.
Kemijärveltä 42km etelään. Hirsiparitalohuoneisto. Tupakeittiö, 2 makuuhuonetta, toisessa parisänky, toisessa kerrossänky. Olohuoneessa levitettävä sohva. Pesuhuone, sauna (sähkökiuas).Keittiö ja sauna Kuivauskaappi ja astianpesukone. Takka ulkona että sisällä sekä katoksellinen nuotiopaikka takapihalla. Keittiö remontoitu vuonna 2007 ja kosteat tilat sekä wc 2013. Lukittava suksien huoltotila.
Paritalohuoneisto Naapurihuoneisto on Ahku. Naapurit kummallakin puolella noin 20 metrin päässä. Olohuoneen ikkunasta avautuu upea näkymä suoraan Suomutunturille. Huoneisto on Suomutunturin hiihto- ja matkailukeskuksessa napapiirillä. Kemijärvi -järvellä kalastus ja uinti mahdollisuus, etäisyys 5 km. Suomutunturilla on 70 km latua, joista 17 km valaistua, etäisyys 3oom. Lähin kauppa on Joutsijärven kylässä 15 km. Viisi laskettelukeskusta alle 100 km säteellä.
Viikkohinta 572 - 890€, Viikonloppu 334 - 610€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.0 (perustuu 10 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Mökki oli oikein mukava, sopivan kokoinen, siisti ja kaikki tarvittava löytyi. Rauhallinen ympäristö.
Mukava mökki mutta sauna on aivan liian pieni.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.