Siirry sivusisältöön
Jousto 0 päivää
1 Henkilö

7670, LIUKON METSÄSTYSMAJA

KeuruuKeski-Suomi

  • 4 + 3 henkilöä, 52 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.6. Perustuu 26 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Jyväskylästä 66 km länteen, Keurusselkä 30 m, matala, kova hiekka/sorapohja, oma vene. Hirsimökki, entinen metsästysmaja 1927, tupakeittiö, makuuhuone 2 kerrosvuodetta, makuuhuone kerrosvuode ja 1 vuode, avokuisti. Rantasauna (25 m²), jossa pukuhuone, saunalla on kertalämmitteinen kiuas (lämmitysaika n. kolme tuntia) ja sähkövalo.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Avotakka
  • Vesijohto
  • Ei suihkua
  • Puulämmitteinen sauna
  • Ulkokäymälä
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Radio
  • Yksittäinen mökki
  • Soutuvene
  • Uimaranta matala ja kova

Etäisyydet

  • Vesistöön 30 m
  • Helsinkiin 250 km
  • Kauppaan 16 km
  • Linja-autolle 500 m
  • Naapuriin 250 m
  • Ravintolaan 24 km

Lisätiedot

Mökin on rakennuttanut vuorineuvos Gösta Serlachius v. 1927 metsästysmajakseen. Majan sisäseinillä on n. 30 erilaista eläinaiheista maalausta, kohde on lähes alkuperäisessä asussaan. Rantasaunassa kertalämmitteinen kiuas ja hyvät tilat isommallekin porukalle. Saunan pukuhuoneessa on myös takka. Mökiltä rantaan on rinne. Keuruulle 16 km, ratsastusmahdollisuus 10 km, Mäntän taidemuseot 16 km. Huom! Kantatie 300 m mökiltä (siitä tie mökille).

Hinnat

Viikkohinta 563 - 864

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 21.84 € / kpl
  • Loppusiivous 124.8 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.6 (perustuu 26 arvioon)

100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 21

  • Jaana U, Kesäkuu 2025

    Nostalgiamatka lapsuuden lomamökille. Maisemat upeat eikä häiritseviä mökkinaapureita mailla halmeilla. Paljon rappuja ja mäkinen, joten ei sovi liikuntarajoitteiselle. Vaikka on lähellä sivistystä, mökissä on erämaaoleskelun tuntua. Joutsen, kuikka, silkkiuikku, korppi, käki sekä kalasääski pyörivät ympäristössä. Myös kauris kävi kurkistamassa lahdenpoukamasta keitä siellä on.

  • Natalia S, Kesäkuu 2025

    Olemme lomailleet tässä paikassa toista kesää ja oli niin mukavaa palata jo tuttuun paikkaan. Kaikki oli yksinkertaisesti upeaa, siistiä ja mukavaa. Haluamme myös kiittää omistajia kärsivällisyydestä ja ymmärryksestä; jätimme mökin kiireessä ja unohdimme joitakin asioita, mutta tilanne ratkesi ja olemme siitä...Lue lisää

  • Taina R, Kesäkuu 2024

SaapuminenEi valittu
LähtöEi valittu
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
15
Vapaa, aloituspäivä
15
Vapaa, ei aloituspäivä
15
Varattu
15
Valinta

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
62°13441"N, 24°74297"E