Länsirinne, Kittilä, Lappi, Levi
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.3. Perustuu 69 arvioon.
Hinnat sisältävät loppusiivouksen viikoilla 1-17 ja 35-53 (ethän lisää siivousta varauksellesi em. viikkoina, kiitos). Muina aikoina tilattavissa erikseen (viikot 18-34). Lisäksi 2 hissilippua sisältyy hintaan talvikaudella marraskuun alusta alkaen. Rovaniemeltä 170 km pohjoiseen, Levin matkailukeskuksessa Länsirinteen alueella gondolihissin lähistöllä. Kelohonkarakenteinen paritalohuoneisto, rakennettu 2005. Alakerrassa tupakeittiö, kaksi makuuhuonetta, molemmissa 2 sänkyä, sauna (sähkökiuas), pesuhuone (2 suihkua), takkahuone, erillinen wc ja iso terassi. Terassille käynti olohuoneesta ja pukuhuoneesta. Yläkerrassa kaksi makuuhuonetta, molemmissa 2 sänkyä, wc myös yläkerrassa. Lapsille oma leikkinurkka. Yläkerrassa lisävuoteina 4 vuoteiksi avattavaa nojatuolia. Yläkerran toisesta makuuhuoneesta käynti parvekkeelle. Kodinhoitohuone, joka toimii myös kuivaushuoneena, kelkka-, suksi-ja pyöravarasto sekä suksienvoitelutila. Yläkerran oleskelutilassa on lasten oma maailma, jossa mm. DVD-soitin ja 24" televisio, autoja ja muita leikkikaluja, ym. Tila on sisustettu pikkuihmisten mieleisillä väreillä ja pienillä huonekaluilla. Lapsille on lisäksi oma amme kylpyä varten ja keittiössä omat ruokailuvälineet ja ruokailualustat. Alakerrassa LG Smart Tv 49" jossa äänentoistojärjestelmä. Muita huoneiston varusteita ovat lisäksi WLAN, piirtoheitin, valkokangas, kaksi takkaa (olohuoneessa ja pukuhuoneessa), kuivausrumpu, silitysvälineet, ensiapukaappi jne. Ruoanlaittovälineistö on laaja ja monipuolinen, astiasto on täydellinen 14 hengen tarpeisiin. Koko huoneiston kattava koneellinen ilmanvaihto. Huom! Vappu-varauksissa huoltaja perii asiakkalta 150 e vakuusmaksun käteisellä (palautetaan, kun lähtöpäivänä kaikki on kunnossa).
Aatu on korkeatasoinen, hyvin varusteltu ja viihtyisä kelohuoneisto. Sen erikoisuutena on lapsiystävällinen varustus. Huoneisto sijaitsee Länsirinteellä, yhdellä Levin huippupaikoista. Lähin hissi on kilparinteen Gondolihissi, johon matkaa kävelytietä pitkin 300 m, autotietä pitkin 800 m. Levin keskus, jossa mm. kylpylät ja monipuolinen ravintola-ja ohjelmatarjonta 3,1 km. Naapurina huoneisto Beetu (13194). Kylpypaljun tuonti kielletty. Huomioittehan, että tässä kohteessa varaus päättyy lähtöpäivänä klo 11.00
Viikkohinta 533 - 2275€, Viikonloppu 240 - 1485€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.3 (perustuu 69 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Loistava sijainti. Isommalle porukalle toimiva, väljä ja laadukas majoitusvaihtoehto. Majoitukseen kuuluneet hissiliput x2 viimeisteli kokonaisuuden. Mahtava loma! Palaamme.
Meitä oli 4 aikuista ja 3 lasta. Mökki oli sopivan kokoinen tälle porukalle. Gondolihissille oli oikopolun kautta lyhyt matka, sitä kautta pääsi parhaiten myös hiihtämään. Mökki oli hyvin varusteltu. Vuokraan kuuluneet lasketteluliput olivat ahkerassa käytössä.
Mökki vastaa esittelyssä annettuja tietoja ja on mukavan laadukas. Viikko Levillä sujui 10-henkiseltä ryhmältämme mökin osalta hyvin, ryhmämme käsitti 7 aikuista ja 3 alle kouluikäistä lasta. Negatiivinen huomio on, että saunan lauteet eivät ole oikeassa mittasuhteessa ja niinpä ylin laude on liian kapea. Se olisi hyvä uusia.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.