Äkäslompolo, Kolari, Lappi, Ylläs
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.6. Perustuu 5 arvioon.
Viihtyisä huoneisto Äkäslompolon kylässä, aivan latureitistön läheisyydessä. Hirsirakenteinen paritalohuoneisto, pinta-ala 40 m², rakennettu 1988. Tupakeittiö, makuuhuone jossa parivuode, parvi (10m²) jossa 2 erillistä vuodetta (toinen 80cm ja toinen 120cm). Sauna (sähkölämmitteinen), pesuhuone/wc.
Loppusiivous sisältyy hintaan, liinavaatteet vuokrattavissa.
Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.
Viikkohinta 504 - 992€, Viikonloppu 470 - 809€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.6 (perustuu 5 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Tulimme mökille jo toista kertaa. Mökin varustu loistava.Pidämme sijainnista, ei keskustan vilskeessä. Tulemme varmasti uudestaan. Margit Yliaho
Siisti, kodikas ja kivasti sisustettu mökki Äkäslompolossa. Mökki sijaitsi aivan latuverkoston ääressä. Myös Skibusin pysäkille oli kohtuullinen kävelymatka. Keittiö oli yvin varusteltu. Mökki palveli kahden ihmisen tarpeita oikein hyvin, viihdyimme!
Mökki oli oikein ihastuttava! Pienehkö, mutta juuri riittävän kokoinen meidän kolmen hengen sekä yhden koiran porukalle. Mökistä löytyi kaikki tarvittava ja yksityiskohdat olivat huolella mietittyjä.
Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:
Muuta evästeasetuksia