ÄKÄSLOMPOLO, Kolari, Lappi, Ylläs
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.1. Perustuu 20 arvioon.
Kolarista 40 km pohjoiseen, Äkäslompolojärvi 700m, Kesänkijoki 300m, Kesänkijärvi 1,5km, uimaranta 1,3km. Lautarakenteinen omakotitalo 1987. Keittiö, 3 x makuuhuone, yhdessä makuuhuoneessa parivuode, kahdessa makuuhuoneessa kaksi vuodetta. Alakerrassa takkahuone, sauna (sähkökiuas) ja suihku. Erillinen wc. Kohteen pesutilat ja sauna remontoitu 01/2020 ja makuuhuoneet v. 2022.
Omakotitalo Äkäslompolon kylässä, Nilivaaran alueella. Mökin sijainti on ihanteellinen hiihtäjälle, ladut menee vierestä.Lemmikit kielletty. Hintaan sisältyy loppusiivous, liinavaatteet vuokrattavissa.
Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.
Viikkohinta 879 - 2034€, Viikonloppu 1333€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.1 (perustuu 20 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Hieno sauna ja hyvin varustettu keittiö. Reilut tilat 6 aikuiselle. Ja ladut ihan vieressä.
Siisti mökki omassa rauhassa, ei naapureita näköetäisyydellä, kuitenkin hyvin lähellä kylän keskustaa.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.