Siirry sivusisältöön

800815, KURUNKYNSI II

Klikkaa tästä lisämateriaaliin

ÄKÄSLOMPOLO, KolariLappiYlläs

  • 4 + 1 henkilöä, 50 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit kielletty
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.8. Perustuu 23 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Kolarista 40 km pohjoiseen, Äkäslompolojärvi 1km, uimaranta 2,5km. Puurakenteinen paritalohuoneisto 2000. Tupakeittiö, kaksi makuuhuonetta, toisessa parivuode ja toisessa kerrossänky jonka alaosa levitettävä, sauna (sähkölämmitteinen), suihku/wc.

Varustelu

  • Loppusiivous sisältyy hintaan
  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Ilmalämpöpumppu
  • Varaava takka
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC pesuhuoneessa
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 4 km
  • SkiBussille 500 m
  • Latujen pituus 330 km
  • Vesistöön 1.5 km
  • Linja-autolle 500 m
  • Kauppaan 1 km
  • Kylpylään 13 km
  • Hiihtohissille 4 km
  • Hiihtoladulle 100 m
  • Moottorikelkkareitille 500 m
  • Uimarannalle 1.5 km
  • Helsinkiin 965 km
  • Ravintolaan 1 km
  • Kansallispuistoon 4 km

Lisätiedot

Viihtyisä, puurakenteinen paritalohuoneisto Äkäslompolon kylässä, Peltotievan alueella (Kurunmutka 17). Huoneiston sijainti rauhallisella ja siistillä mökkialueella. Huoneistoon ei saa viedä lemmikkejä. Hintaan sisältyy loppusiivous. Liinavaatteet mahdollista vuokrata. Ilmalämpöpumpussa on sekä viilennys- että lämmitystoiminnot.

Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.

Hinnat

Viikkohinta 529 - 1207€, Viikonloppu 325 - 969

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 22.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.8 (perustuu 23 arvioon)

100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 14

  • Carita J, Syyskuu 2022

  • Seija V, Huhtikuu 2022

    Hyvä sijainti. Siisti ja tilava mökki.

  • H, Maaliskuu 2022

    Hyvin varusteltu mökki, sopii pariskunnalle ja pienelle perheelle. Toisessa makuuhuoneessa kerrossänky. Astioita ja ruokailuvälineitä tarpeeksi. Toimiva ilmalämpöpumppu. Oikoreittiä pitkin ladulle matkaa 200 m. Rinnetontti, ei hiekotusta jäisellä pihalla. Pihan hiekoitusta ei ollut järjestetty. Viikolla 12 pihalla...Lue lisää

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

67°59723"N, 24°16102"E
KURUNMUTKA 17, 95970 ÄKÄSLOMPOLO