Siirry sivusisältöön
Jousto 0 päivää
1 Henkilö

17539, LÄHIKALTIO 330

Äkäslompolo, KolariLappiYlläs

  • 2 + 2 henkilöä, 30 m²
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty
Uutuuskohde


Lomakohteen tiedot

Loistavalla sijainnilla hirsirakenteinen rivitalohuoneisto Äkäslompolon kylässä. Palvelut (kauppa, välinevuokraamot) kävelyetäisyydellä. Huoneiston ovelta pääset suoraan hiihtoladulle. V. 1991 rakennettu huoneisto. Tupakeittiö kattavalla varustuksella ja levitettävällä sohvalla 2 henkilölle, parvi (13 m², viistokattoinen, jyrkät portaat). Parvella 2 vuodetta (leveys 80 cm) ja 2 taittopatjaa (leveys 60 cm). Sähkölämmitteinen sauna ja kylpyhuone-wc. Loppusiivous sisältyy hintaan. Liinavaatteet vuokrattavissa. Huoneistoa vuokrataan maksimissaan 4 henkilölle.

Varustelu

  • Loppusiivous sisältyy hintaan
  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Ei takkaa
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC pesuhuoneessa
  • WC yhteensä: 1 kpl
  • Keraaminen liesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • TV
  • Ei grilliä
  • Auton lämmityspistorasia
  • Sähköauton lataus kielletty
  • Suksien huoltotila
  • Palovaroitin oleskelutilassa
  • Palovaroitin makuutiloissa
  • Palovaroitin parvella/yläkerrassa
  • Varapoistumistie alakerrassa
  • Sammutuspeite
  • Ensiapulaukku/-kaappi

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 4.3 km
  • SkiBussille 100 m
  • Moottorikelkkareitille 100 m
  • Uimarannalle 3.1 km
  • Helsinkiin 960 km
  • Ravintolaan 300 m
  • Golfkentälle 38 km
  • Hiihtohissille 4.3 km
  • Hiihtoladulle 100 m
  • Vesistöön 3.1 km
  • Linja-autolle 100 m
  • Kauppaan 800 m
  • Kylpylään 14 km
  • Kansallispuistoon 55 km

Lisätiedot

Saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.

Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.

Hinnat

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat pedattuina ja pyyhkeet 43.5 € / kpl
  • Lakanat ja pyyhkeet 33.0 € / kpl
  • Lemmikkieläinmaksu 75.0 € / kpl
UutuuskohdeEi asiakasarvosteluja - varaa mökki ja anna ensimmäinen arvio!
SaapuminenEi valittu
LähtöEi valittu
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
15
Vapaa, aloituspäivä
15
Vapaa, ei aloituspäivä
15
Varattu
15
Valinta

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
67°59897"N, 24°15055"E