Äkäslompolo, Kolari, Lappi, Ylläs
Komea kelomökki kahdessa kerroksessa omassa rauhassa Nilivaaran alueella Äkäslompolossa. Mökissä on kaksi erillista huoneistoa omilla sisäänkäynneillään ja se soveltuukin mainiosti isommalle porukalle tai esimerkiksi urheiluseuralle. Molemmat huoneistot sisältyvät varaukselle, eikä niitä voi vuokrata erikseen. Ylemmän kerroksen huoneistossa on keittiö, sauna ja yksi makuuhuone, jossa kerrossänky. Loput vuodepaikat sijaitsevat n. 180 cm korkealla parvella. Siellä on yhteensä 4 parisänkyä. Alemman kerroksen huoneistossa on keittiö, sauna ja yksi makuuhuone, jossa parisänky ja yksi makuuhuone, jossa on kerrossänky.
Mökki sijaitsee latujen ja retkeilyreittien läheisyydessä Pallas-Yllästunturin kansallispuiston kainalossa. Äkäslompolon keskustaan matkaa n. 3,5 kilometriä, rinteisiin n. 5,5 km. Lemmikit kielletty.
Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.
Viikkohinta 1135 - 2519€, Viikonloppu 773 - 2058€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:
Muuta evästeasetuksia