YLLÄSJÄRVI, Kolari, Lappi, Ylläs
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.7. Perustuu 14 arvioon.
Rovaniemeltä 165 km pohjoiseen, Ylläsjärven kylässä, Palovaarassa sijaitseva keloparitalon puolikas,rak. 1998. Tupakeittiö levitettävä sohva, 2 makuuhuonetta, toisessa kerrossänky, jonka alaosaon levitettävä ja toisessa parivuode, parvella (viistokattoinen, matala, lattia-ala 18 m²) 4 patjaa, sähkösauna, pesuhuone, varasto, wc.
Loppusiivous sisältyy hintoihin. Liinavaatteet tilauksesta. Lemmikeistä lisämaksu.
Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.
Viikkohinta 759 - 1525€, Viikonloppu 463 - 1224€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.7 (perustuu 14 arvioon)
86% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Yleisesti ottaen kiva mökki. Miinusta: Yläparven sängyt epämukavat ja siellä oli myös todella kuuma nukkua. Myös kerrossänky oli lyhyt (190cm).
Mukava, hyvin varusteltu ja toimiva mökki hyvällä sijainnilla. Kaikki eväät mukavaan mökkilomaan, ja lemmikkimahdollisuus tottakai iso plussa.
Mökki oli hieno kelo hirsinen. Etäisyydet palveluihin hiihtoon ja pyöräilyyn,pääsi suoraan ulkoovelta. Laskemaan pikainen siirtyminen autolla.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.