YLLÄSJÄRVI, Kolari, Lappi, Ylläs
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.7. Perustuu 42 arvioon.
Rovaniemeltä 165 km pohjoiseen, Ylläsjärven kylässä, Tievassa sijaitseva yksittäinen hirsimökki, rak. 1976. Tupa levitettävä sohva, keittokomero, alkovi 120 cm leveä sänky, parvi (15 m²) parisänky (leveys 150 cm) ja 2 sänkyä sekä päästä jatkettava lastensänky, saunassa hetivalmis kiuas + suihku, wc. Laajennettu/remontoitu 2006. Lemmikit kielletty 1.7.2019 alkaen, mutta kohde ei sovellu eläinallergikoille.
Loppusiivous sisältyy hintoihin. Liinavaatteet vuokrattavissa. Lemmikeistä lisämaksu. HUOM! Lemmikit kielletty 1.7.2019 alkaen, mutta kohde ei sovellu eläinallergikoille.
Helmikuun puolivälistä huhtikuun puoliväliin viikoilla 8-16 saapuminen kohteeseen aikaisintaan kello 18.00 ja luovutus lähtöpäivänä viimeistään kello 10.00. Huomioithan nämä aikataulut suunnitellessasi omaa matka-aikatauluasi (sesonkina aikaisempi sisäänkirjautuminen tai lähtöpäivän myöhäisempi lähtöaika ei ole mahdollinen). Mikäli haluaisit majoittua esim. julkisen liikenteen aikataulujen vuoksi jo aamupäivällä tai lähteä vasta lähtöpäivän iltana, voit tiedustella asiakaspalvelusta mahdollisuutta varata käyttöösi myös edeltävä/seuraava vuorokausi.
Viikkohinta 470 - 991€, Viikonloppu 724 - 797€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.7 (perustuu 41 arvioon)
95% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Mökki oli siistissä kunnossa ja vastasi kuvausta. Avainboksi oli käytännöllinen ratkaisu. Sijainti on hyvä ja rauhallinen. Ilmalämpöpumppu piti mökin lämpötilan mukavana. Parkkipaikan pienuus yllätti ja suihkukoppi kaipaisi päivitystä.
Perfect for skiing and all Lapland activities A traditional Finnish place to stay If you need peace and silence go there.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.