Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5. Perustuu 2 arvioon.
Hyvin rauhallisella paikalla sijaitseva mökki, pienen järven rannalla. Mökin sisätilat on uusittu täysin 2017. Jämsästä 50 km lounaaseen, Nurkkajärvi 25 m, oma laituri ja soutuvene. Syvä mutapohja, rannassa kaislikkoa. Hirsirakenteinen mökki 1979 (sisätilat uusittu 2017), tupa jossa parisänky, vuodesohva (140x200 cm vuode kahdelle), pirttikalusto ja varaava takka. Keittiösyvennys jossa jääkaappi / pakastin, liesi jossa uuni ja neljä keittolevyä, mikroaaltouuni. Rantasauna jossa löylyhuone (puulämmitteinen kiuas) ja erillinen pukeutumistila. Saunalla ei ole sähköjä. Piharakennus 20 m etäisyydellä mökistä (rak. 2022): varastotila sekä kompostoiva, ikkunallinen wc. Wc:ssä sähkövalo ja käsienpesupaikka. JUOMAVESI ON TUOTAVA ITSE MÖKILLE. Liinavaatteita ja loppusiivousta ei ole vuokrattavana tässä kohteessa. Matkapuhelin ei välttämättä kuulu mökillä kovin hyvin. Elisan liittymä ei juurikaan toimi.
Metsäisellä tontilla hyvin rauhallinen mökkipaikka. Isojärven kansallispuisto on vain 8 km etäisyydellä. Jämsän palvelut 50 km, Kuhmoinen 13 km, Himos 57 km.
Viikkohinta 512 - 760€, Viikonloppu 266 - 463€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5 (perustuu 2 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Kohde vastasi odotuksia. Rauhallinen ja viihtyisä. Sai olla omassa rauhassa. Sieniä ja marjojakin löytyi.
Aivan ihana mökki rauhallisessa paikassa metsän ympäröimänä.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.