Siirry sivusisältöön

9446, KUUKKELIN KAIPUU

KuusamoPohjois-PohjanmaaRuka

  • 6 + 8 henkilöä, 130 m², 3 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.5. Perustuu 15 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Kuusamosta 28 km pohjoiseen, Rukan kylä (Länsi-Ruka) 6 km, Vuosseli (Itä-Ruka) 1,5 km. Vuonna 2004 rakennettu kelomökki, makuuhuoneet 1-3: 2 vuodetta (yhdessä), takkahuone: levitettävä vuodesohva, parvi (45 m²): 6 sänkyä, oleskelutila, keittiö, sähkösauna. Alakerta 130 m² + parvi 45 m².

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Varaava takka
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC
  • WC yhteensä: 2 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD
  • Grillikota
  • 2 auton lämmityspistorasiaa
  • Yksittäinen mökki

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 1.5 km
  • Hiihtoladulle 50 m
  • Vesistöön 200 m
  • Kauppaan 6.5 km
  • Hiihtohissille 1.5 km
  • Moottorikelkkareitille 50 m
  • Naapuriin 20 m
  • Ravintolaan 2 km

Lisätiedot

Vuosselijärven tuntumassa sijaitseva kelomökki. Alueella myös muita mökkejä. Lisävarustus: Plasma-TV, autokatos, kota, hiustenkuivaaja. Kohteessa on myös pilkkivälineet ja jääkaira. Muita etäisyyksiä: Oulangan kansallispuisto/Pieni Karhunkierros 27 km, Riisitunturi 34 km. Lisätietoja: Mökin ja rannan välissä on puustoa ja suota; rantaan on tie. Ruokapöytä 12-14 hlölle. Varaukset alkavat klo 16 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12 (myös viikonloppuvaraukset).

Hinnat

Viikkohinta 1047 - 2965€, Viikonloppu 663 - 2362

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.5 (perustuu 15 arvioon)

87% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 9

  • Eino-pekka V, Kesäkuu 2022

    Mökki oli hyvin varusteltu ja viihtyisä. Iso plussa lemmikkiystävällisyydestä ja runsaista petipaikoista. Miinusta kuitenkin rikkinäisestä ilmalämpöpumpusta. Viikonloppuna oli lämmin ja olisi ollut mukava saada jäähdytettyä mökkiä, vaikka sisälämpötila ei onneksi liian kuumaksi lämmennytkään, kiitos viileän kivilattian.

  • Tero V, Joulukuu 2021

  • M, Kesäkuu 2021

    Mökki on tilava ja suhteellisen hyvin varusteltu. Tieltä hienot näkymät rinteille.

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

66°16750"N, 29°19612"E
Onkijantie 22, 93830 Kuusamo