Kuusamo, Pohjois-Pohjanmaa, Ruka
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5. Perustuu 67 arvioon.
Kuusamosta 27 km pohjoiseen, Ruka 6 km, Rukajärvi 1 km. Vuonna 2006 rakennettu 2-kerroksinen korkeatasoinen tilava kelohuvila, makuuhuone 1-2: 2 vuodetta, yläkerta: levitettävä sohva, makuuhuone 3-6: 2 vuodetta, oleskelutila, keittiö, sähkösauna.
Tahkolanrannalla Takalontiellä Rukajärven pohjoispuolella tunturi- ja järvinäkymillä. Lisävarustus: Kaikissa makuuhuoneissa omat wc:t ja suihkut, yhteensä 8 suihkua. Vedenkeitin, hiustenkuivaaja, dvd-kotiteatterijärjestelmä, fläppitaulu (asiakkaalla tulisi olla mukana omat tussit), kaksi takkaa ja kuivauskaappia, parveke. Muita etäisyyksiä: Oulangan kansallispuisto/Pieni Karhunkierros 28 km, Rukan lähireitit 6 km. Lisätietoja: Internet-yhteys (sekä kaapeli että langaton, nopeus 8Mt). Iittalan-astiasto, moottorikelkalla ajettu ura (pituus 500 m) yleiseen latuverkkoon (Vuosselin reitti) lähtee 50 m:n päässä mökistä, neljän mökin yhteiskäytössä soutuveneet Rukajärvellä (1 km) ja Vuosselijärvellä (4 km). Grillikota on toisen mökin kanssa yhteiskäytössä oleva tunnelmallinen grillaus- ja savustuslato. Varaukset alkavat klo 16 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12 (myös viikonloppuvaraukset).
Viikkohinta 1467 - 2676€, Viikonloppu 541 - 2019€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.5 (perustuu 67 arvioon)
98% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Tilava ja siisti mökki. Astioita ja keittiövälineitä riittävästi. Yleinen roskapönttö mökin pihassa oli huippu juttu! Pinnat ja huonekalut siistejä.
Mukava, tilava ja viihtyisä mökki isolle porukalle. Plussaa jokaisessa huoneessa on oma wc ja suihku. Kattava astiasto.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.