Siirry sivusisältöön

13015, KULTA-VUOSSELI A

Vuosselinrinne, KuusamoPohjois-PohjanmaaRuka

  • 2 + 4 henkilöä, 65 m², 1 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.4. Perustuu 30 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Kuusamosta 27 km pohjoiseen, Vuosseli (Itä-Ruka) 500 m. Vuonna 2000 rakennettu keloparitalo, makuuhuone 1: parisänky (140 cm), parvi 1: 1 sänky, levitettävä vuodesohva ja runkopatja kahdelle, parvi 2: 3 runkopatjaa. Keittiö, sähkösauna. Loppusiivous sisältyy kaikkiin varauksiin, jotka on tehty 8.3.22 tai myöhemmin.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Avotakka
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC
  • WC yhteensä: 1 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi ja pakastin
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD
  • Auton lämmityspistorasia

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 500 m
  • SkiBussille 100 m
  • Moottorikelkkareitille 200 m
  • Helsinkiin 800 km
  • Ravintolaan 1 km
  • Golfkentälle 24 km
  • Hiihtohissille 500 m
  • Hiihtoladulle 300 m
  • Vesistöön 1 km
  • Kauppaan 4 km
  • Kylpylään 24 km
  • Kansallispuistoon 28 km

Lisätiedot

Tyylikäs keloparitalon puolikas mökki- ja lomahuoneistoalue Hissikujalla. Lähimmät hissit Vuosseli III ja RukaExpress, lähimmät ravintolat Ski Bistro ja Camp Kitchen & Bar. Lisätietoja: Kohde vuokrataan maksimissaan 6 hengelle, vaikka petipaikkoja on enemmän. Muita etäisyyksiä: Oulangan kansallispuisto/Pieni Karhunkierros 28 km, Valtavaaran päiväreitti 900 m. Varaukset alkavat klo 16 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12 (myös viikonloppuvaraukset).

Hinnat

Viikkohinta 578 - 1237€, Viikonloppu 254 - 768

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 17.0 € / kpl
  • Lakanat pedattuina ja pyyhkeet 20.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.4 (perustuu 31 arvioon)

100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 26

  • Antti P, Maaliskuu 2023

    Viihtyisä ja sopivan kokoinen mökki meidän 5 hengen perheelle. Keittiö, kylpyhuone ja sauna passelit, olohuonekin riittävä. Kaipaa toista vessaa. DVD-soitin ei toiminut harmiksemme. Parkkipaikka tiukka jos naapurissakin auto/autoja, mutta pärjää. Kokonaisuutena sellainen että tulemme toisenkin kerran.

  • Ellinoora L, Helmikuu 2023

    Mökki oli todella viihtyisä ja mökistä löytyi kaikki tarpeellinen. Sijainti oli erinomainen, lyhyt matka hiihtoladuille.

  • Tanja L, Helmikuu 2023

    Oikein hyvä mökki hinta-laatusuhteeltaan! Hyvin varusteltu tunnelmallinen mökki kauniissa maisemissa.

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

66°16562"N, 29°18016"E
Hissikuja 6 A, 93830 Vuosselinrinne