Joensuusta 72 km pohjoiseen, Pielinen –järvi 40 m (871,2 km²), loivasti syvenevä osittain kivikkoinen ranta, hieman hiekkaa, oma ranta ja oma vene. Hirsimökki 2006, olohuone-keittiö, makuuhuone 2 vuodetta, makuuhuone vuode ja kerrossänky, yläkerrassa makuuhuone 2 vuodetta, makuuparvi 2 vuodetta, pukuhuone, pesuhuone, sähkösauna, avokuisti, terassi.
Tasokas sekä hyvin varusteltu ja sisustettu hirsimökki esimerkiksi isommalle perheelle Purnuniemen lomamökkialueella Pielisen rannalla. Hyvät grillausmahdollisuudet, iso kaasugrilli terassilla ja lisäksi pihalla kotagrilli. Terassilla myös puutarhakalusteet. Auton lämmityspistorasia on ulkovaraston seinässä, joten ota mukaan jatkojohto. Internet 4G WI-FI. Hyvät kalastusmahdollisuudet. Mökissä ei ole pelastusliivejä. Kolin kansallispuiston polut lähellä. Mökki soveltuu hyvin myös laskettelijoille sekä hiihtäjille, Ukko-Kolin laskettelurinteille 3,5 km, valaistulle ladulle 0,5 km. Myös hyvät marjastus- ja sienimaastot mökin lähellä. Lemmikkilisämaksu koirista. Kissat ja käärmeet eivät ole sallittuja. Varaukset alkavat klo 16.00 ja päättyvät lähtöpäivänä klo 12.00 (myös viikonloppuvaraukset). Varauksiin lisätään pakollinen loppusiivous.
Viikkohinta 796 - 1695€, Viikonloppu 420 - 963€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.6 (perustuu 23 arvioon)
87% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Mökki oli hyvä ja varustelu ok. Yläkerrassa soisi olevan toisen telkkarin ja kaappitilaa tulisi olla enemmän (nyt ei juuri ollenkaan). Mutta viihdyttiin hyvin, paljon kiitoksia.
Erittäin toimiva ja tilava mökki, sopii isommallekin seurueelle. Kaunis sijainti rannassa, lyhyt matka Kolin kohteisiin.
Osallistu kuvakisaan ja voita 1000€ lahjakortti! Jaa parhaat mökkiloman kuvat somessa hashtageilla #lomarengas #kuvakisa #12345(mökin numero) ja olet mukana kisassa.Kuvakisaan