Aarniluosto, Sodankylä, Lappi, Luosto
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.4. Perustuu 19 arvioon.
Rovaniemeltä 110 km pohjoiseen, kelohonkahuoneisto 1995 Luoston matkailukeskuksessa. Olohuone, keittiö, 2 makuuhuonetta, molemmissa 120 cm leveä vuode sekä 1 ylävuode, parvi 2 patjaa, parvelle jyrkät portaat, sauna (sähkökiuas), pesuhuone.
Huoneisto keloparitalossa. Huomioithan, että makuuhuoneiden ylävuoteiden ja katon välinen etäisyys on pieni (n. 50 cm), jonka vuoksi yläsängyt soveltuvat lähinnä lapsille. Lähellä kaikkia Luoston keskustan palveluja, ohjelmapalvelut ja ravintolat 1 km. Pihalla grillikota yhteiskäytössä. Internet yhteys lisämaksusta: alkaen 15e/viikko (maksetaan omistajalle). Ametistikylpylä 1km, ametistikaivos noin 5 km.
Viikkohinta 526 - 1079€, Viikonloppu 234 - 408€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.4 (perustuu 19 arvioon)
89% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Hyvä sijainti, kodikas tunnelma
Kiva kelomökki. Ladut lähellä mikä tosi kiva. Astioita oli paremmin kuin hopukka f11 jossa oltiin hiihtolomaviikolla.
Mökkiloma meni ihan kivasti, mutta muutama huomautettava seikka löytyi. Halkoliiterin ovi oli lukossa josta joutui pari kertaa soittamaan että tulisivat avaamaan ja saunan porras oli hajoamis pisteessä ja lauteet keikkuivat vaarallisesti
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.