Orresokka, Sodankylä, Lappi, Luosto
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.3. Perustuu 69 arvioon.
Rovaniemeltä 115 km pohjoiseen, Luostotunturin läheisyydessä sijaitseva mökki, ei uinti- tai kalastusmahdollisuutta, ei venettä. Puurakenteinen mökki 2005, tupakeittiö, 2 makuuhuonetta 2 vuodetta kummassakin, parvi (13 m²) 4 vuodetta, pukuhuone, pesuhuone, sauna (sähkökiuas), eteinen, avokuisti.
Viihtyisä ja tasokas tukikohta laskettelijoille ja murtomaahiihtäjille. Mökki sijaitsee Orresokan mökkialueella. Mökki soveltuu liikuntarajoitteisille, ei kynnyksiä, isot oviaukot ja luiskat löytyy. Ametistikylpylä 2,2 km, Ametistikaivos 6 km, Sodankylä 40 km. Lemmikkimaksu 25 €/lemmikki/loma. Huom! max. 2 lemmikkiä / varaus. Jos sinulla on lemmikki mukana, ystävällisesti valitse lisäpalvelu "lemmikkimaksu".
Viikkohinta 506 - 998€, Viikonloppu 287 - 656€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.3 (perustuu 69 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Tilava mökki hyvällä sijainnilla! Hyvin mahtui neljä ihmistä sekä koira. Keittiössä oli kaikki tarvittava. Kuivauskaappi sekä pyykinpesukone plussaa.
Siisti mökki , hyvä varustelu, hyvin astioita kokkailuun ja muuhun päivittäiseen elämiseen löytyi kaikki tarpeellinen.
Mahtavat maisemat, hyvät ja hyvin merkityt reitit.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.