Siirry sivusisältöön

8573, KELO-VILLE

Uittoluosto, SodankyläLappiLuosto

  • 4 + 2 henkilöä, 64 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9. Perustuu 89 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Rovaniemeltä 115 km pohjoiseen, Luostotunturin matkailukeskuksessa Uittoluoston alueella. Kelohonkainen paritalohuoneisto 1990, tupa, keittosyvennys, makuuhuone parivuode, makuuhuone kerrosvuode, jonka alapeti 140 cm leveä, parvi (jyrkät portaat) 2 vuodetta, sauna (sähkökiuas), pesuhuone, erillinen wc. Erillinen varasto pihassa.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Avotakka
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • Erillinen sisä-wc
  • WC yhteensä: 2 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 1.5 km
  • Hiihtoladulle 200 m
  • Moottorikelkkareitille 500 m
  • Helsinkiin 950 km
  • Ravintolaan 1.5 km
  • Kansallispuistoon 4 km
  • Hiihtohissille 1.5 km
  • Latujen pituus 150 km
  • Linja-autolle 15 km
  • Kauppaan 1.5 km
  • Kylpylään 1.5 km

Lisätiedot

Kodikas huoneisto keloparitalossa lähellä Luoston keskeisiä palveluja. Ametistikylpylä 1,5 km, ravintolat 1,3 – 1,7 km, ametistikaivos noin 5 km.

Hinnat

Viikkohinta 334 - 760€, Viikonloppu 155 - 501

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 19.0 € / kpl
  • Loppusiivous 150.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.9 (perustuu 89 arvioon)

97% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 71

  • Pirjo S, Syyskuu 2023

    Tunnelmallinen ja rauhallinen mökki hyvällä sijainnilla lähellä palveluita ja ulkoilureittejä. Hyvät vuoteet ja vuodevaatteet. Toimiva sauna. Keittiössä reilusti astioita ja aterimia pienin puuttein. Hinta-laatusuhde melko kohdallaan. Kohteen huolto sekä pintojen ja tekstiilien päivitys olisi suotavaa.

  • Satu M, Syyskuu 2023

    Mökki oli oikein soma, hyvin siisti ja huolliteltu. Mökissä oli kylmä mentyämme sinne, mutta kun nostimme hieman lämpöjä niin tarkeni loppuloman. Takka jotenki kummasti savutti sisälle, pidimme sen vuoksi yön ikkunaa auki. Emme tulistelleet enää loppulomalla. Saunassa sai hyvät löylyt ja mökki oli hiljaisella paikalla.

  • Aila K, Elokuu 2023

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

67°14724"N, 26°93391"E