Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.0. Perustuu 1 arvioon.
Pieni mökki aivan Viianginjärven rannalla (20m). Rakennettu 2015. Mökissä kaikki tarvittava kahdelle hengelle. Tupakeittiössä levitettävä sohva ja kolmas peti voidaan avata nojatuolista. Keittiössä erillisuuni, jonka päällä kaksi keittolevyä. Lisäksi induktio-liesitaso. Keittiössä on viemäröinti, mutta ei vesihanaa. Juokseva vesi tulee saunalle (kylmä). Saunan padassa lämmität käyttöveden samalla kun saunot. Käytössäsi on laavu nuotiopaikkoineen, savustin ja kaasugrilli. Täällä ei katsota televisiota, vaan ihaillaan rikkumatonta järvimaisemaa. Rantaan menee pitkospuut, mutta laituria ei ole. Tukikohta metsästykseen tai retkeilyyn. Useita kävelyreittejä lähellä.
Kohteen pihalla on koiran juoksunaru ja koppi, johon koiran tuominen on sallittua. Sisätiloissa ehdoton lemmikki kielto. Vuokin kauppaan n. 30 km. Raatteentien talvisotamuseoon 45 km. Suomussalmelle, jossa paljon nähtävää, mm. Soiva Metsä ja kesäteatteri n. 70 km. Kuhmoon 80 km ja Kajaaniin 159 km. Ranta soveltuu huonosti uimiseen. Pitkästi matalaa ja osin heinittynyt. Asiakkaan tulee tuoda omat liinavaatteet ja pyyhkeet mukanaan. Kohdetta vuokrataan kesäaikaan.
Viikkohinta 537 - 537€, Viikonloppu 197 - 1487€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.0 (perustuu 1 arvioon)
100% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.
Rauhaa ja eksotiikkaa kaipaavalle, melkein uuden karhea pikku mökki mielen lataamiseen. Hyvin varustettu ja iso sauna, vesikin tulee juotavana. Täällä melu on vieras käsite.
Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:
Muuta evästeasetuksia