Luonnon rauhaa puolen tunnin päässä Helsingistä. Upea ja moderni huoneistohotelli kansallispuiston ympäröimänä kutsuu sinut rentoutumaan, viihtymään ja virkistymään. 40 km Helsingistä, Kurjolampi, hiekkaranta, laituri, uimaraput ja penkit. Rannassa iso kota, joka on vapaana ollessaan majoittujien käytettävissä. Standard Double Room on tilava 20 m² kokoinen huone, jossa oma parveke järvinäköalalla. Standard huoneistot on varustettu parisängyllä, jonka saa halutessaan nostettua ylös seinälle. Tämän jälkeen se toimii sohvana. Huoneistossa lisäksi etätyöpiste, TV, jääkaappi, mikroaaltouuni, vedenkeitin, kahvinkeitin (kapseli), pimennysverhot. Huoneistoissa myös ylelliset ja tilavat wc- ja suihkutilat. Veloituksetta käytössäsi: kuntosali, etätyötila, saunomismahdollisuus (naisten, miesten tai sekavuoroin), olohuone, jossa laajakuva TV ja biljardipöytä. Hotellin ravintolasta mahdollisuus tilata ennakkoon illallista viikonloppuisin. Lemmikkimaksu 45 e ja matkasänky 15 e maksetaan tullessa hotellin vastaanottoon; merkitsethän varauksesi lisätietoihin, mikäli mukanasi majoittuu lemmikki, tai haluat vuokrata matkasängyn. Loppusiivous, liinavaatteet ja aamiainen sisältyvät hintaan (yhdelle tai kahdelle, varaukselle merkityn henkilömäärän mukaisesti).
Polku Nuuksio Resort Hotelli sijaitsee Nuuksion kansallispuistossa, ympärillä 53 neliökilometriä suojeltua luonnonvaraista metsää lukuisine merkattuine reitteineen. Lähin, Klassarinkierros lähtee aivan huoneiston läheltä, kiertäen Kurjolammen ympäri.
Viikkohinta 1068 - 1217€, Viikonloppu 328 - 476€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Osallistu kuvakisaan ja voita 1000€ lahjakortti! Jaa parhaat mökkiloman kuvat somessa hashtageilla #lomarengas #kuvakisa #12345(mökin numero) ja olet mukana kisassa.Kuvakisaan