Saapuminen Valitse
Lähtö Valitse
| vko | ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | |||||||
| 15 | |||||||
| 16 | |||||||
| 17 | |||||||
| 18 | |||||||
| 19 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
Viihtyisä, vuonna 2015 valmistunut hirsimökin puolikas sijaitsee Rukan pohjoispuolella rauhallisessa ja kauniissa vaaramaisemassa.
Mökki tarjoaa mukavat ja modernit puitteet lomailuun ympäri vuoden, ja tilaa löytyy jopa seitsemälle hengelle.
Konttaisenjärvi (n. 1 km pitkä, 500 m leveä) on n. 200 metrin päässä polkua pitkin. Rannassa on matala- ja kovapohjainen hiekkaranta (sopii hyvin myös lapsille). Laituri on yhteiskäytössä yhden mökin kanssa. Rannassa on oma soutuvene. Alueella on myös erinomaiset kalavedet.
Alakerrassa on makuuhuone, jossa on 160 cm leveä parisänky. Oleskelutilassa on levitettävä divaanivuodesohva, jolle mahtuu mukavasti kaksi henkilöä nukkumaan. Yläkerrasta löytyy erillinen makuuhuone, jossa on kaksi vuodetta, sekä avoparvi, jossa on yksi sänky. Pienille lomailijoille on lisäksi tarjolla matkasänky patjoineen, syöttötuoli ja potta.
Mökin varustelu tekee lomailusta helppoa ja miellyttävää. Tupakeittiöstä löytyy laadukkaat Iittalan ja Arabian keittiövarusteet, ja rentoutumista varten mökissä on sähkösauna sekä tunnelmallinen Tulikiven kulmatakka. Lattialämmitys ja koneellinen ilmanvaihto takaavat mukavuuden kaikissa sääolosuhteissa. Mökissä on langaton 5G-internetyhteys sekä Smart TV, joten yhteydet ja viihde ovat kunnossa myös etätyöhön tai leffailtoihin.
Ulkona sijaitseva viihtyisä grillikatos mahdollistaa yhdessäolon vuodenajasta riippumatta.
Mökkiä ympäröi rauhallinen ja kaunis vaaramaisema, joka tarjoaa upeat puitteet luonnosta nauttimiseen, patikointiin ja marjastukseen.
Talvisin mökin vierestä kulkee koneella kunnostettu hiihtolatu, joka on osa Rukan laajaa latuverkostoa ja soveltuu sekä perinteiseen että vapaaseen hiihtotyyliin. Lähimmälle Rukan hissille on matkaa noin 8 km ja Rukan kylään 9 km. Karhunkierroksen patikointireitti kulkee vain kilometrin päässä, ja Kuusamon kosket sijaitsevat 10–20 km etäisyydellä.
Kuusamon Tropiikin kylpylään on matkaa noin 30 km, lentokentälle 34km, ja moottorikelkkareitti kulkee 700 metrin päässä.
Varaukset alkavat klo 16 ja päättyvät klo 11
Saapuminen Valitse
Lähtö Valitse
| vko | ma | ti | ke | to | pe | la | su |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | |||||||
| 15 | |||||||
| 16 | |||||||
| 17 | |||||||
| 18 | |||||||
| 19 |
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.