Siirry sivusisältöön
Jousto 0 päivää
1 Henkilö

6656, KALLIOKOTO

PuumalaEtelä-Savo

  • 4 + 2 henkilöä, 62 m², 2 makuuhuonetta
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.2. Perustuu 32 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Savonlinnasta 65 km lounaaseen, Saimaa 35 m, syvä, kova hiekka/kivipohja, ranta kivinen, laituri ja soutuvene. Lapsille sopiva hiekkaranta 250 m:n päässä, yhteiskäytössä kahden muun mökin kanssa. Hirsirakennus 1998, tupakeittiö, makuuhuoneessa parivuode (140 cm), sauna (sähkökiuas), pesuhuone (sauna ja pesuhuone remontoitu 2014), erillis-wc, katettu kuisti. Yläkerrassa makuuhuone, jossa parivuode, parvi levitettävä vuodesohva 2:lle, parveke.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Varaava takka
  • Vesijohto omasta kaivosta
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC
  • WC yhteensä: 1 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • TV
  • Cd-soitin
  • Pinnasänky tai matkasänky ennakkotilauksesta lisämaksusta
  • Syöttötuoli ennakkotilauksesta lisämaksusta
  • Kiinteä ulkogrilli
  • Auton lämmityspistorasia
  • Yksittäinen mökki
  • Soutuvene

Etäisyydet

  • Vesistöön 35 m
  • Linja-autolle 18 km
  • Naapuriin 100 m
  • Ravintolaan 24 km
  • Golfkentälle 6 km
  • Uimarannalle 35 m
  • Helsinkiin 323 km
  • Kauppaan 24 km
  • Kylpylään 66 km

Lisätiedot

Kalliokoto on kodikas ja viihtyisä vuokramökki metsäisellä jyrkällä rinnetontilla. Uimaranta on virtaavaa vettä, Kietävälänvirta, joka ei jäädy talvella. Huom! Mökki sijaitsee korkealla kalliolla, rantaan jyrkkä rinne. Matkalla jyrkät portaat. Omistajalta vuokrattavissa mm. vauvansänky, syöttötuoli, polkupyöriä 5 kpl, pelastusliivejä, 2 kpl 10 hv Buster-veneitä. Kotileivonnaisia tilauksesta. Mökiltä lähtee luontopolku, joka yhdistyy kunnalliseen luontopolkuverkkoon. Useita eripituisia polkuja. Lisäksi omistajalla on kota n. 3 km päässä, joka on hyvä retkikohde. Puumalassa on 60 km mittainen Saaristoreitti polkupyöräilijöille sekä järjestettyjä norpparetkiä. Kietävälän lossi 1 km, Kostioniemen golf 6 km, Kaartilankosken kyläkauppa 12 km, Puumala 24 km, Sulkava 25 km, Savonlinna 65 km, Imatra 77 km, Mikkeli 95 km, Helsinki 323 km.

Hinnat

Viikkohinta 639 - 1346€, Viikonloppu 286 - 891

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 15.6 € / kpl
  • Loppusiivous 89.44 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 4.2 (perustuu 32 arvioon)

97% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 28

  • Sanna H, Elokuu 2025

    Oli kiva mökki, luultiin parvea öienemmäksi kun 4 2 yleensä tarkottaa lisäpetipaikkija, mutta tässä oli kyllä ihan aikuisten parisänkyjä 3, ja lisäpetikin olis mahtunut parvelle. Siisti mökki, vaikka paljon ei sisällä omtu. Kalaa tuli lähirannasta. Ihmeteltiin vähän sähkösaunaa mutta kaipa se on nykyajan vaade....Lue lisää

  • Hannu K, Heinäkuu 2025

    Mukava, hienolla paikalla oleva mökki. Omistaja on palveluhenkinen ja ammattitaitoinen.

  • Riitta T, Heinäkuu 2025

    Ei päästy uimaan kun ei löydetty kunnon rantaa. Muuten aivan ihana mökki ja sieltä löytyi kaikki tarvittava.

SaapuminenEi valittu
LähtöEi valittu
Valitse kalenterista saapumispäivä ja lähtöpäivä saadaksesi hinnan.
15
Vapaa, aloituspäivä
15
Vapaa, ei aloituspäivä
15
Varattu
15
Valinta

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
61°60436"N, 28°40021"E