Tilava kaunis huvila rauhallisella paikalla. Aurinkoinen tilava tontti jonka rannassa oma rantasauna ja puulämmitteinen palju. Hiekkapohjainen ranta on sopiva uimiseen. Jyväskylästä 90 km luoteeseen, Niemijärvi 35 m, rannasta matala, nopeasti syvenevä hiekkapohjainen ranta, ei laituria, oma soutuvene. Hirsirakenteinen mökki (2009), kolme makuuhuonetta (mh1: parivuode, mh2: kaksi vuodetta, mh3: vuodesohva 140x200 cm vuode). Lisäksi olohuoneessa vuodesohva, josta 140x180 cm vuode. Yhtenäinen olohuone / keittiö. Olohuoneessa varaava vuolukivitakka. Kaksi wc:tä, pesuhuone. Lämmityskaudella mökkiä lämmitetään varaavan takan lisäksi diesel käyttöisellä aggregaatilla (vesikiertoinen lattialämmitys). Lattialämmityksessä on termostaatit ja Diesel lämmittimen polttoainetankki on suuri joten lämmityksen säätäminen ei vaadi vuokralaiselta toimenpiteitä. Käyttösähkö tulee aurinkopaneeleista ja tarvittaessa aggregaatista. Mökin kaikki sähkölaitteet on siten käytettävissä myös silloin kun aurinkopaneelit eivät tuota tarpeeksi virtaa. Rantasauna (kantovesi, puulämmitteinen kiuas), pieni pukuhuone, PUULÄMMITTEINEN PALJU VUOKRATTAVISSA 1.5. - 30.11. välisenä aikana. Paljun saa myös tulopäivälle esilämmitettynä 50 € lisähintaan, maksu käteisellä omistajalle.
Tilava tasainen ja aurinkoisella paikalla sijaitseva tontti. Lapsivarustus (lisämaksullinen): matkasänky ja syöttötuoli. Etäisyyksiä: Ähtäri zoo 31 km, Tuuri kyläkauppa 58 km, Multia 30 km, Ähtäri keskusta 37 km, Pyhä-häkin kansallispuisto (Saarijärvi) 70 km.
Viikkohinta 1199 - 1367€, Viikonloppu 525 - 786€
Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.
Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.