Siirry sivusisältöön

13280, LUPPOSYÖTE B1

PudasjärviPohjois-PohjanmaaPikku-Syöte

  • 2 + 2 henkilöä, 30 m²
  • Lemmikit sallittu
  • Tupakointi kielletty

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.8. Perustuu 26 arvioon.



Lomakohteen tiedot

Oulusta 140 km koilliseen, Syötteen hiihtokeskuksessa Syötekeskuksen alueella. Höylähirsirakenteisen rivitalon päätyhuoneisto, sisältä paneloitu, rakennettu 1985. Tupakeittiössä vuodesohva, parvella 3 sänkyä, parvelle jyrkät portaat, parvi on matala ja viistokattoinen, parven suurin korkeus 2 m, sauna ja pesuhuone/wc. Pieni pöytämallinen astianpesukone.

Varustelu

  • Sähkövalaistus
  • Sähkölämmitys
  • Varaava takka
  • Vesijohto
  • Suihku
  • Sähkösauna
  • WC
  • WC yhteensä: 1 kpl
  • Sähköliesi
  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Astianpesukone
  • Pyykinpesukone
  • Kuivauskaappi
  • TV
  • Cd-soitin
  • DVD
  • Wi-fi

Etäisyydet

  • Hiihtokeskukseen 4.5 km
  • Hiihtoladulle 250 m
  • Moottorikelkkareitille 500 m
  • Helsinkiin 750 km
  • Ravintolaan 1.2 km
  • Hiihtohissille 4.5 km
  • Latujen pituus 120 km
  • Linja-autolle 25 km
  • Kauppaan 2.8 km
  • Kansallispuistoon 4.5 km

Lisätiedot

Iso-Syötteen laskettelurinteet 4,5 km. Syötteen Kansallispuiston Opastuskeskus 6 km. Yksi verkkosäkillinen takkapuuta sisältyy varaukselle. Kevättalvella hiihtobussi Oulusta Syötteelle päivittäin. Liikennöi Oulun lentoaseman kautta. Arkipäivinä linja-auto Pudasjärveltä Syötteelle ja takaisin. Tarkista aina molempien aikataulut ennakkoon! Nuoriso- ja vapaa-ajankeskus Pikku-Syöte Oy on kesällä 2023 päättänyt luopua rinnetoiminnoista. Jos rinnetoiminnoille ei löydy uutta toimijaa, Pikku-Syötteen rinteitä ei avata kaudelle 2023-2024. Lisäksi Pikku-Syötteen hotellin majoitus- ja ravintolapalvelut ovat avoinna vain ryhmille. Hiihtoladut kunnostetaan normaaliin tapaan ja Iso-Syötteen rinteisiin on n 4,5km automatka.

Hinnat

Viikkohinta 367 - 649€, Viikonloppu 276 - 513

Valitsemalla aloitus- ja lopetuspäivän saat näkyviin hinnan haluamallesi ajankohdalle.

Hintaan sisältyy

  • Loppusiivous

Lomaasi helpottavat lisäpalvelut (eivät sisälly hintaan)

  • Lakanat ja pyyhkeet 22.0 € / kpl
  • Lemmikkimaksu 40.0 € / kpl
  • Lakanat pedattuina ja pyyhkeet 25.0 € / kpl

Asiakasarviot

Asiakkaiden antama tähtiluokka 3.8 (perustuu 26 arvioon)

96% asiakkaista suosittelisi tätä lomakohdetta.

Asiakaskommentteja: 22

  • Erkki R, Heinäkuu 2023

    Lomarenkaan palvelu asiakaspalvelussa ansaitsee kiitokset, palvelu oli todella hyvää. Mökin varaus netissä Lomarenkaan kautta toimi hienosti ja lisäpäivien varaus Lomarenkaan asiakaspalvelun kautta täys 10. Kiitos suuri, loma meni hyvin, suosittelen.

  • Helena H, Heinäkuu 2023

    Hyvin varusteltu, siisti mökki. Kaikki tarpeellinen saatavilla. Saunassa hyvät löylyt. Sijainti hyvä, rauhallisella paikalla.

  • Jari K, Toukokuu 2023

Asiakkaiden kuvat tästä kohteesta:

Osallistu Kuvakisaan ja voita 100 € lahjakortti! Jaa mökkilomasi parhaat kuvat somessa hashtageilla #LRkuvakisa #123456(mökin numero) ja olet mukana kisassa. Katso lisätiedot täältä.

Mökin sijainti ja lähellä olevat mökit

Kartan saat näkyviin hyväksymällä valinnaiset evästeet:

Muuta evästeasetuksia
65°63381"N, 27°70606"E