Viihtyisä joulupukin mökki tasaisessa kangasmaastossa. Mökissä on ilmalämpöpumppu, joka on valmiiksi säädetty sopivaan lämpötilaan (asiakas ei voi muuttaa säätöjä).
Omistaja järjestää jouluaiheisia elämyspalveluita eri sopimuksesta / hinnasta. Joulupukki ja tontut eri sopimuksesta mökille (alkaen hinta 150 € vuonna 2015). Poroajeluja eri sopimuksesta / hinnasta.
Hyvin rauhallinen paikka, ei näköyhteyttä naapureihin. Maastopyörä- ja lumikenkävuokrausta. Omistajalta vinkkejä hyvistä uimapaikoista/-rannasta.
Kalarikas järvi: hauki, ahven, siika ja tammukka. Lähimetsissä hyvin marjoja ja sieniä. Songan kylällä useita tapahtumia kesäisin.
Rovaniemelle 30 km, Napapiirille 35 km. Huom! Mökin takana, etäisyys 300 m, kulkee Pello-Rovaniemi maantie.
Jouluna ja vuodenvaihteessa (viikot 52, 1 ja 2), viikoilla 8 ja 9 sekä Pääsiäisenä vain viikkovarauksia.